W zielone gramy
LOGO

To blok programowy, w którym nacisk kładziemy na rozwój fizyczny uczestników zajęć. Tutaj każdy będzie mógł wziąć udział w różnorodnych zajęciach sportowych – zarówno dotyczących dyscyplin sportowych dzisiaj uprawianych jak i tych już zapomnianych, takich jak serso czy toczenie koła, szczudła bądź pikier. To także zajęcia dotyczące turystyki, doboru właściwego sprzętu sportowego i turystycznego.

Siła. Pracowitość. Odpowiedzialność. Rzetelność. Trud. SPORT.

SPORT – wymaga wiele siły, nieprzeciętnej pracowitości, ogromnej odpowiedzialności, podwojonej rzetelności i trudu w pocie czoła.

Głównym celem bloku programowego jest realizacja jednego z celów ZHP, zapisanego w statucie naszej organizacji, jakim jest wszechstronny rozwój intelektualny, społeczny, duchowy, emocjonalny i fizyczny człowieka, z naciskiem na rozwój fizyczny uczestnika zajęć.

Jednocześnie chcemy jednak poprzez ruch kształtować inne sfery rozwoju młodego człowieka, które nierozerwalnie związane są z szeroko pojętymi zadaniami wychowania fizycznego i sportu.

Pragniemy, by każdy uczestnik zajęć mógł wybrać coś dla siebie, z szerokiego wachlarza propozycji i wziąć udział w wybranych zajęciach. By mógł „to” zobaczyć w praktyce, poczuć na sobie, wynieść konkretną wiedzę i  wykształcić lub doskonalić swoje umiejętności.

W efekcie końcowym chcemy uczynić niewielki, ale istotny krok, by każdy uczestnik zlotu był przygotowany do aktywnego udziału w kulturze fizycznej od małego aż do późnej starości. , czyli by chciał, wiedział jak, a przez to mógł brać w niej udział.

Poza zajęciami biletowanymi odbywającymi się przed i po południu, planujemy następujące przedsięwzięcia:

• wystawa prac nadesłanych na konkurs fotograficzny pt. „Ruch niejedno ma imię”; wyniki konkursu zostaną ogłoszone na zlocie, a w trakcie jego trwania uczestnicy będą mogli wybrać najlepszą pracę i przyznać jej Nagrodę Publiczności,
  • Zlotowe Igrzyska Olimpijskie; jeden z dni zlotowych (najprawdopodobniej niedziela 22 sierpnia) będzie przeznaczony na zmagania sportowe,
  • ranking najciekawszych zajęć naszego bloku programowego,
  • konkurs na tekst harcerskiego hymnu na EURO 2012,
  • wieczorne spotkania w kawiarence (śpiewanki w gronie uczestników, wywiady i dyskusje z zaproszonymi gośćmi ze świata sportu),

Proponowane miejsca zajęć programowych to: gniazda chorągwiane, Park Jordana, Stadion Zwierzyniecki, Stadion Juvenii, basen, obiekty TS „Wisła Kraków”, szkolne sale gimnastyczne, Bulwary Wiślane, OSiR „Kolna”.

Zajęcia mają odbywać się w dwóch blokach (przed i po południu) trwających po 3h, a co za tym idzie powinny trwać 1,5h,  3h lub 6h (jeśli jest taka potrzeba, co oznacza, że uczestnicy tych zajęć będą przez cały dzień w jednym miejscu programowym  - np.: na bulwarach). Oznacza to, iż przed lub po południu dane zajęcia mogą odbyć się maksymalnie 2 razy, a w ciągu całego dnia max. 4 razy.