W zielone gramy
LOGO

Tu uczestnicy trafia na różnorodne zajęcia promujące zdrowy styl życia, zajęcia będące programem profilaktycznym, dotyczące zdrowego żywienia, jak również takie, na których zdobędą umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przed medycznej.

Zajęcia w tym bloku:

Klub Sprawnych Rąk

Czy byłeś w hucie szkła i widziałeś jak powstają witraże a może przyglądałeś się jak powstaje gobelin? Spróbuj sam! Pomaluj witraż, zrób gobelin, wypleć własny niepowtarzalny sznurek.

Ratownik na szlaku

Wybierasz się  z drużyną na wakacyjną wędrówkę i chciałbyś  wiedzieć jak pomóc w razie wypadku na szlaku? Te zajęcia są  dla Ciebie! Temblak, opaska Bier'a, postępowanie w przypadku skręcenia i zwichnięcia, udar słoneczny- te urazy nie będą już  dla Ciebie problemem. Dodatkowo porozmawiamy o tym jak dobrze spakować plecak, co to znaczy zdrowo wędrować oraz jak wzywać pomoc, kiedy akurat nie mamy przy sobie telefonu.

Ratownik w zespole

Byłeś kiedyś  na kursie pierwszej pomocy i chciałbyś teraz przypomnieć  sobie atmosferę tego wydarzenia? Chciałbyś wziąć udział  w ćwiczeniach grupy ratowniczej? A może ciekawi Cię czym jest TRIAGE? Zapraszamy na zajęcia „Ratownik w zespole"!

Anorexia i Bulimia jako uzależnienie i niezrozumiały problem

Anorexia i Bulimia są chorobami, które dręczą nas i naszych bliskich z ukrycia. Zajęcia te mają  na celu pokazać etiologię tych chorób nie koniecznie związaną  jedynie z fizycznością oraz szczegóły, na które warto zwracać uwagę, by uniknąć choroby. Będzie aktywnie, refleksyjnie i kreatywnie.  Serdecznie zapraszam wszystkich harcerzy oraz harcerki do wspólnych warsztatów i wspólnej zabawy.