W zielone gramy
LOGO
Jest to blok programowy, w którym sięgniemy do roli i historii oręża polskiego. Tutaj harcerze dowiedzą się jak mogą działać na rzecz obrony narodowej i bezpieczeństwa powszechnego. Wezmą udział w zajęciach kształtujących postawy patriotyczne.

Zajęcia w tym bloku:

Gra strategiczna „Płock 1920"

Jest sierpień 1920 roku. Wojska polskie odrzucają oddziały bolszewickie atakujące Warszawę. Tymczasem na zachód od stolicy, III Korpus Konny Armii Czerwonej dowodzony przez gen. Gaja atakuje Płock. Nieliczna załoga musi obronić miasto. Wspierają ją płoccy harcerze i ludność cywilna. Obrona trwa dwa dni. Czy bolszewicka kawaleria zdobędzie most?

Czy Złota Orda Gaj Chana zostanie wyparta z miasta?

Poznaj w niecodzienny sposób historię  walk o jedyne miasto odznaczone przez Marszałka Piłsudskiego Krzyżem Walecznych. Dowiedz się o bohaterstwie płockich harcerzy.  Przekonaj się czego dokonał jedenastoletni dh Tadzio Jeziorowski, że stał się najmłodszym kawalerem Krzyża Walecznych.

Umożliwi ci to strategiczna gra planszowa Płock 1920. Gra rozgrywana jest w zespołach dwuosobowych i każda z rozgrywek jest niepowtarzalna. Tych, którzy bardziej wnikliwie interesują  się tym fragmentem naszej historii, ucieszy prawdopodobnie informacja, że gra to nie wszystko...