Program zlotu

Program Zlotu realizowany będzie przy współudziale programowej kadry chorągwianej. Każda z chorągwi przygotowuje w ramach każdego z bloków programowych zajęcia dla 80 osób (8 zastępów). Osoby przygotowujące zajęcia planują je tak, by odpowiadały one poszczególnym grupom metodycznym.

Do zadań programowca gniazda należy min. pozyskanie i praca z kadrą prowadzącą zajęcia w blokach oraz współpraca z szefami poszczególnych bloków programowych, odpowiada za prezentację chorągwi i regionu podczas dnia krakowskiego. Koordynuje zdobywanie Krakowskiej Odznaki Przyjaźni.

Zajęcia prowadzone w 6 blokach programowych będą oparte na 6 płaszczyznach harcerstwa (skautingu) tak, aby dbać o:

- rozwój fizyczny,
    - rozwój intelektualny,
    - rozwój emocjonalny,
    - rozwój społeczny,
    - rozwój duchowy,
    - rozwój charakteru

Zajęcia w blokach programowych adresowane będą do zastępów zlotowych, rekrutacja na nie odbywać się  będzie na podstawie zapisów zastępów zlotowych na zajęcia poprzez specjalną aplikację połączoną z ewidencją uczestników.
Po zapisaniu się zastępu na zajęcia, zastęp będzie mógł wydrukować z systemu specjalny bilet Programowy, który będzie przepustką na konkretne zajęcia.

Bloki programowe będą miały swoje stałe miejsca programowe, zlokalizowane
na terenie Zlotu (Park Jordana oraz gniazda chorągwi), Krakowa i okolic (transport na miejsca będzie oparty
o bezpłatną komunikację miejską, przejazdy na podstawie identyfikatorów). W skład każdego z bloków wchodzi kilkanaście miejsc programowych. Na czele każdego bloku stoi jego szef, który odpowiada za prawidłowy przebieg zajęć we wszystkich miejscach programowych - organizację zajęć, udział uczestników, brak przestojów, brak zamieszania, porządek organizacyjny na terenie swojego bloku programowego. Wspomagany jest on przez programowców odpowiadających za zajęcia przygotowywane przez chorągwie.

Ważnym jest by osoby prowadzące zajęcia określiły grupę, do której są one skierowane (zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, ns), oraz by każda z chorągwi uwzględniła w swoich propozycjach zajęć wszystkie grupy metodyczne.

Zajęcia bloków programowych tworzone będą w oparciu o propozycję programową  opracowaną przez zespoły programowe chorągwi według wypracowanego wspólnie do końca października 2009 standardu przygotowania opisu zajęć. Zajęcia zostaną zatwierdzone do realizacji przez pion programowy komendy zlotu do końca grudnia 2009.

Spacer

Dla programowców - konspekt zajęć

K2010_Konspekt zajec.doc K2010_Konspekt zajec.doc (361.0 kB)
Spacer