Komenda Zlotu KRAKÓW 2010

Komendant zlotu - hm. Krzysztof Budziński

Druh Krzysztof jest zastępcą Naczelnika ZHP. Zobowiązanie instruktorskie złożył w 1979 r. Drużynowy 47 Drużyny Harcerskiej im. J. Dąbrowskiego w Pabianicach, instruktor Namiestnictwa Zuchowego, Namiestnik Starszoharcerski, od 1992 r. komendant Hufca ZHP Pabianice. Pełnił funkcję członka komendy oraz zastępcy komendanta-skarbnika Chorągwi Łódzkiej ZHP. Członek Rady Naczelnej ZHP w latach 1997 – 2005. Będąc członkiem komisji ekonomicznej współtworzył Program Ekonomiczny ZHP. Komendant XII Polowej Zbiórki Harcerstwa Starszego w Małeczu w 1994 r.

Zastępca komendanta ds. organizacyjnych - hm. Tomasz Fliszkiewicz

Skarbnik zlotu - hm. Leszek Adamski

Zastępca komendanta ds. programu - hm. Emila Kulczyk-Prus

Pedagog specjalny, geograf, studentka IV roku studiów doktoranckich na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciel akademicki jak również nauczyciel geografii w gimnazjum. Od 1997 roku instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego.

Drużynowa, komendantka szczepu, przez lata zaangażowana w pracę na polu hufca - szef zespołu programowego, członek zespołu kształcenia Szkoły Instruktorów „Agrykola”, Komisji Stopni Instruktorek Hufca Warszawa Mokotów, komendant obozów i zimowisk harcerskich.W GK Szef Zespołu Zuchowego, Kierownik Wydziału Programowego Głównej Kwatery ZHP, Kierownik Inspektoratu Ekologicznego. Złota Odznaka Kadry Kształcącej.

Kontakty zewnętrzne - hm. Rafał Bednarczyk

W życiu zawodowym lekarz, a od 1998 roku menedżer pracujący na stanowiskach kierowniczych w konsultingu farmaceutycznym lub firmach farmaceutycznych. Obecnie dyrektor generalny polskiego oddziału firmy CMPMedica.

W harcerstwie od 1977 roku w hufcu Kielce-miasto. W latach 1987 - 1995 drużynowy 21 Kieleckiej Drużyny Harcerzy im. 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej, a następnie założyciel i pierwszy komendant Szczepu Kieleckich Drużyn im. 1 SBS i Cichociemnych Szczep "Pikującego Orła" działającego dzisiaj w hufcu Kielce-Południe. Od początku swojej harcerskiej działalności mocno związany z ruchem drużyn imienia 1 SBS lub Cichociemnych, od 1995 roku przewodniczaćy Ogólnopolskiego Ruchu Programowo-Metodycznego ZHP nr 3 "Klub Pikującego Orła".

Komendant obozów stałych i wędrownych, komendant zgrupowań, komendant zimowisk, komendant harcerskich wypraw zagranicznych; W latach 1994-1997 pełnomocnik Komendanta Chorągwi Kieleckiej ds. Zagranicznych. Od 1996 roku w hufcu Warszawa-Mokotów przewodniczący męskiej KSI (od 1999 do dzisiaj), członek komendy hufca i namiestnik męski. Na poziomie chorągwi członek Komisji Rewizyjnej Chorągwi Stołecznej. Komendant kontyngentu ZHP i ZHR na Światowe Jamboree w Holandii, zastępca komendanta reprezentacji ZHP na Światowe Jamboree w Chile, zastępca komendanta ds. programu Zlotu Skautów Europy Środkowej "SAN'99", komendant kontyngentu na Światowe Jamboree w Wielkiej Brytanii,

Zainteresowania: zarządzanie i marketing, Internet medyczny, kontakty międzynarodowe, muzyka (absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia).

Ciągle przed nim: syn, zbudowanie domu i posadzenie drzewa.

Szefowa Biura- phm. Olga Wesołowska

W ZHP od 1996 roku. Obecnie pełni zbyt wiele funkcji. Jest m.in. członkiem Zespołu Wędrowniczego Głównej Kwatery ZHP, Kierownikiem Referatu Wędrowniczego Chorągwi Mazowieckiej, Komendantką XXII Kozienickiego Szczepu Harcerskiego "Studnia" i drużynową wędrowniczą. Prywatnie przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej na  na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zawodowo - menedżer projektów. W wolnym czasie siadała na rower i uciekała z aparatem do lasu. Aktualnie wolnego czasu już nie posiada, a rower zamieniła na Land Rover.

Członek komendy - phm. Karol Gzyl

W harcerstwie od 1996 roku. Obecnie zastępca komendantki Hufca ZHP Warszawa Praga Południe odpowiedzialny za sprawy organizacyjne. Wcześniej m.in. namiestnik harcerski i drużynowy 31 Warszawskiej Drużyny Harcerzy "Impeesa". Równocześnie komendant stanicy obozowej Szczepu 31 WDHiGZ na Kaszubach. Od czterech lat pracuje w ekipach realizacyjnych ogólnopolskich telewizji. Od dwóch lat związany z Telewizją POLSAT S.A., gdzie m.in. współtworzy kanał informacyjny POLSAT NEWS.

Naczelny kapelan - phm. Ronald Kasowski

Ze Związkiem Harcerstwa Polskiego związany od roku 1979 najpierw, jako zuch a następnie harcerz. Przyrzeczenie harcerskie złożył w roku 1983 w Łysosze nad Wigrami podczas Harcerskiej Akcji Letniej organizowanej przez Hufiec ZHP Warka. Po święceniach kapłańskich w roku 1996 na pierwszej placówce duszpasterskiej w Grójcu zaangażował się w pracę harcerską w Hufcu ZHP Grójec w 18 Szczepie im. Cichociemnych. Od 2001 prowadził 11 Warszawską Drużynę Harcerską „Wrzosy” im. Aleksego Dawidowskiego „Alka” na warszawskiej Woli. Wielokrotnie był komendantem obozów w ramach HAL i HAZ. W marcu 2008 roku decyzją Konferencji Episkopatu Polski i Naczelnika ZHP został powołany na funkcję Naczelnego Kapelana ZHP.

Od roku 2003 pracuje w Katolickim Radiu Archidiecezji Warszawskiej, obecnie jako asystent kościelny w Radio Plus Warszawa. Przygotowuje do obrony rozprawę doktorską na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z zakresu edukacji medialnej. Wśród wielu pasji jeździ na nartach, żegluje, a ostatnio zdobył harcerską „Gapę”.